Här nedan ser du namnen på Moderaternas förstanamn i respektive nämnd. Kontakta respektive person för frågor kring nämnden.

Arbetsmarknad- och vuxenutbildningsnämnden
– Jari Puustinen, ordförande
(jari.puustinen@eskilstuna.se)

Socialnämnden
– Göran Gredfors, ordförande
(goran.gredfors@eskilstuna.se)

Gymnasienämnden 
– Robin Tannarp, ordförande 
(robin.tannarp@eskilstuna.se)

Förskolenämnden
– Rafal Wisniewski, 1:e vice ordförande 
(rafal.wisniewski@eskilstuna.se)

Grundskolenämnden
– Madelene Tannarp, 1:e vice ordförande 
(madelene.tannarp@eskilstuna.se)

Kultur- och fritidsnämnden
– Muhammed Tahsin, 1:e vice ordförande
muhammed.tahsin@eskilstuna.se)

Miljö- och räddningstjänstnämnden
– Ulf Ståhl, 1:e vice ordförande
(ulf.stahl@eskilstuna.se)

Stadsbyggnadsnämnden
– Ulf Westerberg, 1:e vice ordförande
(ulf.westerberg@eskilstuna.se)

Servicenämnden
– Ann Berglund, 1: vice ordförande
(ann.berglund33@eskilstuna.se)

Vård- och omsorgsnämnden
– Filip Rundström, 1:e vice ordförande
(filip.rundstrom@eskilstuna.se)

Överförmyndarnämnden
– Gunila Ternert, ordförande
(gunila.ternert@eskilstuna.se)

Torshälla stads nämnd 
Har du några frågor eller funderingar angående Torshälla stads nämnd kontakta vår gruppledare – Jari Puustinen (jari.puustinen@eskilstuna.se)

%d bloggare gillar detta: